قطره بهداشت استفاده اخبار اقتصادی و بازرگانی

قطره: بهداشت استفاده اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی موج‌سواری نکنید ، جهانگیری از پشت پرده تجمعات خبر دارد؟, هشدار ترکان به مخالفان سیاسی روحانی

اکبر ترکان گفت: زمینه نارضایتی فقط اقتصادی نیست در همین زمینه یک کارشناس ارشد پرسشها امنیتی نیز این اعتراضات را مطالبات چهل ساله مردم از انقلاب دانست که با موج

موج‌سواری نکنید ، جهانگیری از پشت پرده تجمعات خبر دارد؟, هشدار ترکان به مخالفان سیاسی روحانی

جهانگیری از پشت پرده تجمعات خبر دارد؟/ هشدار ترکان به مخالفان سیاسی روحانی؛موج سواری نکنید

عبارات مهم : اعتراض

اکبر ترکان گفت: زمینه نارضایتی فقط اقتصادی نیست در همین زمینه یک کارشناس ارشد پرسشها امنیتی نیز این اعتراضات را مطالبات چهل ساله مردم از انقلاب دانست که با موج سواری همراه شده است است.

اعتماد آنلاین نوشت:اکبر ترکان، مشاور مدیر جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت های فرسوده با تاکید بر اینکه «باید به محتوای این اعتراضات مردم توجه شود» گفت: «ممکن است جریانی بر این نارضایتی ها سوار شده است باشند که این جریان ها هم از داخل کشور و هم از خارج از کشور هستند چون هنگامی که آمریکایی ها و اسرائیلی ها می گویند ما طرح های توافق شده است داریم یعنی می خواهند بر بستر نارضایتی ها جهت ضربه زدن به ما سوار شوند.»

موج‌سواری نکنید ، جهانگیری از پشت پرده تجمعات خبر دارد؟, هشدار ترکان به مخالفان سیاسی روحانی

او با اظهار اینکه «مخالفان سیاسی موجود در کشور هم کوششان بر این است که بر نارضایتی ها سوار شوند» افزود: «بنابراین جریان های مخالف؛ چه داخلی و چه خارجی کوششان سوار شدن بر نارضایتی ها است ولی آیا نارضایتی وجود دارد؟ بله نارضایتی وجود دارد ولی دیگران بر این نارضایتی ها سوار می شوند. مخالفان پیچیدگی رفتارشان و مهارتشان سوار شدن بر نارضایتی هاست و این مهارت را دارند.»

ترکان در همین حال با بیان اینکه «بستر نارضایتی چیزی است که ما باید مدیریت کنیم گفت: ما باید بستر نارضایتی ها را مورد بررسی قرار دهیم و خواست های مردم را مورد توجه قرار دهیم و این مباحث نارضایتی را مدیریت کنیم که مسئله حل شود وگرنه تا زمانی که بستر این نارضایتی ها باشد دیگرانی که نیت های درستی ندارند تلاش می کنند بر این بستر نارضایتی سوار شوند.»

اکبر ترکان گفت: زمینه نارضایتی فقط اقتصادی نیست در همین زمینه یک کارشناس ارشد پرسشها امنیتی نیز این اعتراضات را مطالبات چهل ساله مردم از انقلاب دانست که با موج

این فعال سیاسی نزدیک به مدیر جمهوری با تاکید بر اینکه اوضاع اقتصادی تنها یکی از زمینه هایی است که مردم را حساس کرده و زمینه های دیگری هم وجود دارد» گفت: «یکی از مباحث بسیار مهم و حساسیت برانگیز فساد هست. فساد چیزی است که مردم آن را می فهمند و لمس می کنند. هنگامی که وارد یک دستگاهی می شوند که کاری را انجام دهند ولی متوجه می شوند که اگر پول ندهند کارشان انجام نمی شود فسا را لمس می کنند. بدتر از آن هنگامی که می خواهند داد و شکایت خود را به جایی برسانند می بینند نمی توانند و جایی نیست که به داد آنها برسد. من قبول دارم همینطور که یک مدیر فاسد وجود دارد یک قاضی فاسد هم وجود دارد ولی اثر یک قاضی فاسد برابر با یک مدیر فاسد نیست.»

ترکان تصریح کرد: «ما دستگاه هایی داریم که به هیچ جا پاسخگو نیستند و هیچ کس حریف آنان نیست. یعنی اگر فردی معمولی بخواهد برود و پیگیری کند دچار زحمت می شوند و خودشان در چاله و گرفتاری می افتند! اینها زمینه های نارضایتی را درست می کند.

او با بیان اینکه « واقعیت این است که بستر نارضایتی وجود دارد که باید این بسترها را مورد بررسی قرار دهیم و خواست های مردم را مورد توجه قرار دهیم و این مباحث نارضایتی را مدیریت کنیم که مسئله حل شود.»

موج‌سواری نکنید ، جهانگیری از پشت پرده تجمعات خبر دارد؟, هشدار ترکان به مخالفان سیاسی روحانی

آقاى جهانگیرى حتماً اطلاعاتی دارند؛ مطالبات 40 ساله مردم

همچنین حجت درخشنده، کارشناس ارشد مسایل امنیت ملی در تحلیل اتفاقات اخیر و اعتراضات مردمی به سوالاتی در این رابطه پاسخ گفته است.

تحلیل شما از اتفاقات اخیر چیست؟

اکبر ترکان گفت: زمینه نارضایتی فقط اقتصادی نیست در همین زمینه یک کارشناس ارشد پرسشها امنیتی نیز این اعتراضات را مطالبات چهل ساله مردم از انقلاب دانست که با موج

رضایت مردم و تامین حقوق رفاهی آنان نخستین اولویت دولت منتخب مردم هست. انتظار مردم از دولت دوم آقاى روحانی عوض کردن رویه نسبت به دوره اول به نفع مردم و منافع ملی بود که قول آن را در مسابقه انتخاباتی اخیر به مردم دادند، ولی متاسفانه به هر دلیلی این عوض کردن رویه در دولت دوم تدبیر و امید تاکنون عملی نگردیده هست. لذا مردم نسبت به این رویکرد دولت اعتراض دارند و این عنوان تا اینجاى کار دسیسه نیست، اعتراض بحق مردم است و در قانون اساسی نیز به رسمیت آشنا شده است است.

البته باید توجه داشت که هرچند دولت مسئولیت تحقق مطالبات مردمی و پیگیری خواسته های ملی را بر عهده دارد ولی بر همگان واضح است که دولت، قدرت مورد نیاز و مهم جهت اجرای بسیاری از مسایل را ندارد.

موج‌سواری نکنید ، جهانگیری از پشت پرده تجمعات خبر دارد؟, هشدار ترکان به مخالفان سیاسی روحانی

دولت موظف به تامین خواست و رضایت مردم است و این مطالبه و خواست مردم باید به وسیله دولت تامین شود. مشخص است که تامین خواسته ها و مطالبات مردم با این ترکیب و ارنج حاکم بر دولت امکان پذیر نیست. به طور واضح تر، بسیاری از دلسوزان به آقای روحانی هشدار دادند که معرفی کابینه ای در طراز ملی به مجلس جهت برطرف پرسشها و اجرایی کردن قول ها و وعده هایشان به مردم ضرورت دارد ولی این هشدار فواید دلسوز و ملی تا حدود بسیاری و البته به دلایل مشخصی که بخشی از آن فشارهای نهادهای دیگر بود عملی نشد.

در همین رابطه اقبال و توصیه بسیارى از عقلاى پوزیسیون و اپوزیسیون در داخل و خارج کشور در جریان انتخابات از بین نامزدهاى تایید صلاحیت شده، به آقاى روحانی به عنوان تنها نامزد موجود براى ایجاد امید، عوض کردن رویه نسبت به دولت اول بود ولی متاسفانه ترکیب و ارنج دولت دوم روحانی بعد از انتخابات موجب ناامیدى شده است هست. بنابراین هم به علت ضعف کابینه و هم به علت آنکه دولت اختیارات و قدرت مورد نیاز را جهت عملیاتی کردن مطالبات مردمی ندارد باعث شده است جو عمومی به سوى اعتراض در حال حرکت باشد.

بی توجهی ها به اعتراضات بحق مردم به وسیله دولت و دیگر نهادهای دارای قدرت، مورد طمع بخش رادیکال و وقت طلب اپوزیسیون و پوزیسیون داخل و خارج کشور قرار گرفته است که با این عنوان هم نباید قهرى و یا غرض ورزانه برخورد شود بلکه باید کاملا مسئولانه، عارى از هرگونه حب و بغض و صرفا با انگیزه سازنده و اصلاح امور ملی با آن برخورد کرد.

این اتفاقات را از جنس اعتراض مردمی می دانید یا خیر؟

جنس اعتراض مردم مشخص هست، مردم در سال ٥٧ انقلاب کردند، هزینه انقلاب هم پرداخته اند. امروز دنبال مطالبات خود از انقلاب بوده و دنبال انقلاب تکرارى و برگشت به چهل سال پیش خود نیستند. انتظارشان از حکومت و دولت خواسته هاى بحق خود از انقلابشان هست. سود سرمایه گذارى و هزینه کرد خود را از قدرت و دولت با تامین خواسته ها و مطالباتشان می خواهند.

آقای جهانگیری معاون اول مدیر جمهور در تصویر العمل به حوادث مشهد این تحلیل را ارائه دادند که دود این اتفاقات به چشم کسانی می رود که آن را طراحی کرده اند؟

آقاى جهانگیرى حتماً اطلاعاتی دارند که با این صراحت بیان کرده اند، ولی تحلیل ها هم عموماً بر همین مدار هست. البته تمرکز دولت باید معطوف به تامین مطالبات و خواست واقعی مردم باشد. این قبیل مسابقه ها با دولت، مناسب اهل قدرت نیست و معکوس جواب می دهد، دولت باید مراقب باشد که در این میدان همبازى چنین جریان هایی نشود.

نقش و وظیفه شرکت های اطلاعاتی- امنیتی در چنین شرایطی چیست؟

نقش شرکت های اطلاعاتی: به رسمیت شناختن اعتراضات، احترام به آن، تأمین حفاظت و امنیت معترضین در برابر سوءاستفاده کنندگان و موج سواران از اعتراضات مردم، و مقابله با عوامل شبکه هاى مخرب که می خواهند با افراطی گرى و اغتشاش امنیت اعتراضات را بر هم زنند. شرکت هاى اطلاعاتی و امنیتی حافظ جان و مال، معترضین و محل ها و اماکنی هستند که در آن اعتراض انحام می شود.

نقش مدیران و مسئولان دولت، دیگر نهادهای ملی ذیربط و رسانه ها جهت آگاه سازی افکار عمومی چیست؟

اشکالات دولت که مورد اعتراض مردم است باید با استراتژى مناسب برطرف شود. ارنج کابینه و مدیران آقاى روحانی تکرارى و متعلق به چهل سال پیش است که همین مساله مردم و نسل جوان کشور را ناامید می کند.

از مرحوم آیت الله هاشمی در یکی از دوره هاى بعد از هشت سال ریاست جمهورى اش سئوال کردند اگر مدیر جمهور شدید مجدداً از نیروها و کادرهاى دوران سازندگی استفاده می کنید؟ پاسخ دقیق او الان یادم نیست، ولی مضمون آن این هست؛ دولت تازه و کابینه، کادر و مدیران امروز خود را می خواهد. آقاى روحانی نمی تواند با مدیران چهل سال پیش خواسته هاى امروز مردم را تامین کند.

کسانی که گمان می کنند روحانی شکست بخورد آنها برنده خواهند بود از این مساله غافلند که شکست روحانی یعنی آخر امید عوض کردن و اصلاح در کشور عزیزمان ایران است.

واژه های کلیدی: اعتراض | انقلاب | اعتراضات | نارضایتی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs